Logo_male.jpg
logo_z_listkiem.jpg
Reklama
Home Galeria "Bezpieczny przejazd" - kampania społeczna

"Bezpieczny przejazd" - kampania społeczna

Kampania społeczna bezpieczny przejazd – „szlaban na ryzyko!” Trwa nieprzerwanie od 2005 roku.  Przez pierwsze cztery edycje obejmowała tylko miesiące letnie. Od 2009 roku kampania trwa cały rok, natomiast od października 2012 roku została rozszerzona o zagadnienie wypadków związanych z przechodzeniem przez tory w miejscach niedozwolonych.

Nadrzędnym celem kampanii jest kształtowanie zachowań i utrwalanie postaw społecznie pożądanych, podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych. W konsekwencji dążenie do ograniczenia liczby wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych.

 

Każdego roku na przejazdach dochodzi do 200-250 kolizji i wypadków, w wyniku których ginie kilkadziesiąt osób. W miejscach niedozwolonych ma miejsce około 300 wypadków rocznie, w których śmierć ponosi średnio ponad 200 osób.


Dzieci uczestniczyły w spotkaniu z pracownikami Zakładu Linii Kolejowych w Olsztynie, które odbyło się w naszym przedszkolu. Podczas spotkania pracownicy kolei prowadzili z dziećmi pogadanki (które były uatrakcyjnione o krótkie filmiki edukacyjne) przeczytali krótka książkę „Aban  i bezpieczne rogatki” oraz wręczyli dzieciom ulotki i gadżety związane z organizowana akcją.